Про нас Оплата/доставка Повернення Зв’язок з нами Співпраця
ua ru

Алексєєв Федір

Алексєєв Федір
Федір Якович Алексєєв (між 1753-1755, Санкт -Петербург - 11 (23) жовтня 1824, Санкт -Петербург) - російський живописець, сучасники називали його «російським Каналетто». Найбільша фігура в пейзажному живопису Росії початку XIX століття.
Син сторожа Академії наук. У 1764 році прийнятий на прохання батька на навчання до Імператорської Академії мистецтв, до цього ж вчився в гарнізонній школі.
У 1767 в числі учнів класу орнаментної скульптури, яким керував Луї Роллан, далі в «мальовничому класі» у Г.Фандермінта і А.Перезінотті.
У 1773-1777 удосконалювався як театральний художник у Венеції, де писав і пейзажі.
У 1790 -х рр. . виступив з пейзажами Петербурга («Вид Палацової набережної від Петропавлівської фортеці», 1794, Третьяковська галерея) , за які в 1794 отримав звання академіка.
З 1803 викладав в Академії мистецтв. «Для зняття видів» їздив до Херсона, Миколаєва, Бахчисарая (1795), Полтаву, Воронеж, Орел і по акварельних етюдів з натури потім писав картини («Площа в м. Миколаєві» , Російський музей, Санкт -Петербург).
Перебуваючи в 1800-1802 в Москві, написав з натури дві картини («Червона площа з собором Василя Блаженного», Музей інституту російської літератури АН СРСР, Ленінград , і "Вид військового госпіталю», не збереглися) і ряд акварелей.
У 1810-х рр. . створив нову серію петербурзьких пейзажів («Вигляд Англійській набережній», Російський музей).
Алексєєв - перший в російському живописі майстер міського пейзажу. У ліричних, з великою тонкістю виконаних картинах він зобразив строгий вигляд Петербурга, мальовничу красу Москви, поезію повсякденного міського життя.
Вид:
Показувати по:
Сортування: