Коул Томас

Коул Томас
Томас Коул (англ. Thomas Cole, 1 лютого 1801 - 11 лютого 1848) - американський художник- пейзажист, засновник Школи річки Гудзон, однії з найбільш впливових шкіл живопису США XIX століття. Томас Коул народився в 1801 році в місті Болтон в Англії. У 1818 році його сім'я емігрувала до Сполучених Штатів і влаштувалася в місті Стьюбенвілл штату Огайо, де Коул почав вивчати основи своєї професії у бродячого художника- портретиста Стейна. Особливий успіх у написанні портретів йому не супроводжував, тому незабаром він переключив свою увагу на створення пейзажів.
У 1825 році Коул переїхав до Нью -Йорка, де йому вдалося продати кілька своїх робіт заможному комерсанту Джорджу Бруен, який незабаром профінансував літню поїздку Коула в долину Гудзон, де той написав такі свої відомі роботи как Водопад Каатерскілл і Вид форту Патнем. Повернувшись до Нью -Йорку, художник виставив написані в подорожі пейзажі на вітрині книгарні, що привернуло увагу Джона Трамбалла, Ешера Дюрана і Вільяма Данлепа. Особливо вражений роботами юного пейзажиста виявився художник Джон Трамбалл, який, відшукавши Коула, купив одну з його робіт і познайомив його з Робертом Гілмором і Деніелом Водсворт, що стали покровителями художника.
Крім пейзажів Коул займався написанням алегоричних робіт. Найбільш відомі з них - серія з п'яти картин Шлях Імперії (англ. Course of Empire), а також серія Плавання в життя (англ. The Voyage of Life), що складається з картин, присвячених чотирьом періодам життя людини: дитинства, юності, зрілості і старості.
Коул став засновником Школи річки Гудзон, в яку входило понад 50 пейзажистів. Школа прославляла дику природу Америки і ставила під сумнів доцільність технічного прогресу. У роботах художників школи природа описувалася як еталон невинності і чистоти, підкреслюючи тим самим божественність її походження.
Томас Коул був одружений, мав 5 дітей. Помер він 11 лютого 1848 в Кетскілл.
Вид:
Показувати по:
Сортування:

Доставка по всій Україні

Ексклюзивні вироби ручної роботи

Оплата готівкою при отриманні

Повернення без питань
© Всі права застережено