Годвард Джон Вільям

Годвард Джон Вільям
Джон Вільям Годвард (John William Godward) - останній великий представник англійського неокласицизму. Іноді його зараховують до пізніх прерафаелітів.
Годвард народився 9 серпня 1861 року в Уїмблдоні, передмісті Лондона, в забезпеченій консервативній родині, він був старшим з п'яти дітей. Сімейною традицією Годвард було страхування, саме цю професію пророкували старшому синові. Однак його душа лежала до живопису, сім'я ж не сприймала його заняття всерйоз. Конфлікт в сім'ї привів до того, що Годвард переїхав в інший передмістя Лондона - Челсі, де орендував будинок. З юності художник був закоханий в Італію, він писав портрети прекрасних італійок, яких він зустрічав в Англії. Випадок сподвиг його відвідати в 1905 році країну своєї мрії. Будинок художника розташовувався поруч зі стадіоном " Стемфорд Бридж", довгі роки стадіон практично порожній, але в 1905 році стадіон став домашньою ареною заснованого в тому ж році футбольного клубу " Челсі". Постійний шум, що доноситься тепер зі стадіону та заважає спокійній роботі, змусив художника на час виїхати до Італії.
Давньоримська тематика художника була актуальна в той час, Британська імперія, що переживала в той час розквіт, дорівнювала на давньоримську імперію. Картини Годвард купували, його ім'я стало відомим.
Починаючи з 1910 року, Годвард все частіше їздить до Італії і в 1912 році вирішує остаточно оселитися в Римі. Причин тому було декілька. Поряд з любов'ю до цієї країни у Годвард була любов до однієї з моделей, що переїхала до Риму, до того ж ситуація в мистецтві в ті роки почала змінюватися. Класицизм переставав бути актуальним, в Англії почали набирати популярність нові напрямки в мистецтві. Батько Годвард до того часу давно помер, мати ж не пробачила сина за те, що він виїхав з Англії, захопившись звичайною італійкою.
Імовірно, Годвард працював в тій же майстерні, яку незадовго до цього покинув І.Є. Рєпін. У 1913 році на Міжнародній виставці в Римі його картина "Бельведер" була нагороджена золотою медаллю, в той же час одна з найулюбленіших робіт самого Годвард - "Золоті годинник", виставлена на тій же виставці в тому ж році, залишилася непоміченою.
Вид:
Показувати по:
Сортування:

Доставка по всій Україні

Ексклюзивні вироби ручної роботи

Оплата готівкою при отриманні

Повернення без питань
© Всі права застережено