Готч Томас Купер

Готч Томас Купер
Томас Купер Готч (англ. Thomas Cooper Gotch, рід. 10 грудня 1854 Кеттерінг - розум. 1 травня 1931 Ньюлін, Корнуолл) - англійський художник - постімпрессіоніст, символіст і прерафаеліт, відомий представник Ньюлінской школи живопису.
Т. К. Готч народився в заможній родині. Після закінчення школи деякий час працював у взуттєвому магазині свого батька. У 1876 році вступає в художню школу Хертерлі. У 1877 році навчається в Королівській академії красних мистецтв у Антверпені, в 1878 - лондонській Школі витончених мистецтв Слейд, де знайомиться з художником Генрі Скоттом лоєм, що став на все життя іншому Готч, а також зі своєю майбутньою дружиною Керолайн Бурланд Йейтс. У 1881 році Томас і Керолайн вінчаються в церкві Св. Петра в містечку Ньюлін, в Корнуоллі, який відвідували і раніше, а потім приїжджають в Париж і надходять там до Академії Жюліана. У 1882 в Парижі у Готч народжується дочка; незабаром після цього вони виїжджають до Австралії і деякий час живуть в Мельбурні.
Після повернення в Англію Т.Готч виступає проти консервативних традицій Королівської академії мистецтв, і в 1885 році, разом з Джоном С.Сарджентом, Стенхоупом Форбсом і Френком Бремлі, бере участь у створенні Нового англійського художнього клубу. У 1887 році родина Готч переїжджає в Ньюлін, де знову зустрічається з Генрі Тьюкі, і де Уолтер Ленглі і Семюел Д.Берч організують колонію художників (Ньюлінская школа). Готч тут допомагає в створенні Художньої галереї Ньюлін, де члени колонії можуть виставляти свої роботи. У цей період творчості Готч пише численні пейзажі, переважно в реалістичному і постімпрессіоністском стилях.
У 1891-1892 роках художник з дружиною здійснюють тривалу поїздку до Флоренції. Це перебування на батьківщині мистецтва Ренесансу сильно вплинуло на творчі погляди Готч і орієнтувало їх в напрямку живопису прерафаелітів, а також символізму і романтизму. Спершу цей радикальний поворот натрапив на нерозуміння в мистецькому середовищі. Перелом у настроях критики настав у 1894 році, коли одна з робіт художника була особливо відзначена в The Times, і нові полотна Т. К. Готч в стилі прерафаелітів і символістів отримали загальне визнання. На рубежі XIX-XX століть Готч стає одним з найвідоміших художників Англії, його полотна купуються багатьма музеями і галереями. Художник пише портрети (що приносять йому найбільший дохід), пейзажі, ілюструє книги. У 1911 році в Ньюкаслі відбулася ретроспективна виставка робіт Т. К. Готч. У 20-х - 30-х роках ХХ сторіччя він у своїй творчості все частіше повертається до реалістичного живопису.
Вид:
Показувати по:
Сортування:

Доставка по всій Україні

Ексклюзивні вироби ручної роботи

Оплата готівкою при отриманні

Повернення без питань
© Всі права застережено