Лір Едвард

Лір Едвард
Едвард Лір також Едуард Лір (англ. Edward Lear, 1812-1888) - англійський художник і поет, один з основоположників «поезії нісенітниці» (nonsensical poetry), автор численних популярних абсурдистських лимериків.
Едвард Лір народився 12 травня 1812 р. в лондонському передмісті Хайгейт. Він був 20 - ою дитиною в сім'ї, і його вихованням займалася старша сестра Енн. Коли Едварду було 15 років, він разом з сестрою влаштувався в окремому будинку. Будучи талановитим художником, Лір почав працювати книжковим ілюстратором. У віці 19 років він випустив свою першу книгу «Ілюстрації сімейства Псіттацідов, або Папуг» (Illustrations of the Family of Psittacidae, or Parrots, 1830).
З дитинства у Ліра було слабке здоров'я - він страждав епілепсією, астмою, а в зрілому віці до цього додалася ще й часткова втрата зору.
У 1846 р. Лір випустив «Книгу нонсенсу» (A Book of Nonsense - перекладається також як «Книга нісенітниці» або «Книга нісенітниць»), що включала кумедні лімерики. Незабаром цей жанр набув значної популярності.
Стиль і сюжети нонсенсу Ліра вплинули на творчість його сучасника - Льюїса Керрола, на французьких сюрреалістів, російських оберіутів (шанувальником Ліра був Даниїл Хармс).
Поет помер 29 січня 1888.
Вид:
Показувати по:
Сортування:

Доставка по всій Україні

Ексклюзивні вироби ручної роботи

Оплата готівкою при отриманні

Повернення без питань
© Всі права застережено