Муха Альфонс

Муха Альфонс
Альфонс Марія Муха / Alfons Mucha — чеський живописець, театральний художник, дизайнер та ілюстратор. Розробив принципи театрального дизайну.
Народився у місті Іванчіце, Південна Моравія (Чехія) 24 червня 1860 року. В 1879 вирушає працювати театральним художником до Відня. У 1885 році вступив до Академії мистецтв у Мюнхені одразу на третій курс і, після двох років навчання там, з 1887 року продовжує навчання вже у Парижі, в художньому училищі Жюльєна.
У Парижі, щоб заробити на життя, художник підробляє ілюстратором модних журналів та інших періодичних видань. Перший успіх до нього прийшов у 1894 році, коли Муха виконав літографію афіші Сари Бернар і Театру Ренесанс. Із ним був підписаний контракт на шість років. У цей ж період Муха оформляє спектаклі та працює над створенням костюмів. За його ескізами створювалися не тільки плаття, але й сценічні ювелірні прикраси. З цієї пори він увійшов у число провідних художників французької реклами; його композиції друкувалися в журналах або у вигляді плакатів - із незмінною фігурою або головою млосної пані, зануреної в орнаментально-строкатий світ розкоші.
У тому ж стилі Мухи створювалися і барвисті графічні серії (Пори року, 1896; Квіти , 1897; Місяці, 1899; Зірки , 1902; всі роботи - акварель, туш, перо), які до цих пір тиражуються у вигляді арт-постерів. Одна за одною проходили його виставки, з'являлися захоплені відгуки у пресі. Художник стає власником нової великої майстерні, він прийнятий у вищому світі – коротко кажучи, до нього приходить заслужена слава. Альфонс Муха створив стиль Art nouveau, який став втіленням його епохи, але одночасно він потрапив у порочне коло комерційних замовлень. Проте сьогодні саме ці твори, створені ним у "паризький період", вважаються найціннішим його внеском у скарбницю світового мистецтва.
Окрім графічних та живописних робіт, малюнків, скульптур і ювелірних виробів Альфонс Муха створює також архітектурні проекти. Одним з яких є проект дизайну та декоративних прикрас павільйону Боснії і Герцеговини на Всесвітній виставці в Парижі у 1900 році.
У 1906 році Альфонс Муха виїжджає до Америки, щоб заробити гроші, необхідні для здійснення мрії всього його творчого життя: створення картин на славу своєї Батьківщини і всього слов'янства. У цьому ж році він одружується на своїй учениці Марії Хитіловій, яку він пристрасно любив і яка була молодша за нього на 22 роки.
У 1910 році він повертається до Праги і всі свої сили зосереджує на "Слов'янській епопеї". Цей монументальний цикл, який він передав у дар чеському народу і місту Празі, однак не мав успіху у критики. Після проголошення у 1918 році Республіки, Альфонсу Мусі було доручено виготовлення перших чехословацьких поштових марок, грошових знаків і державного герба.
Альфонс Муха помер 14 липня 1939 року - рівно через 4 місяці після окупації Чехії і Моравії нацистськими військами і за 10 днів до свого сімдесяти дев'ятиріччя.
Вид:
Показувати по:
Сортування:

Доставка по всій Україні

Ексклюзивні вироби ручної роботи

Оплата готівкою при отриманні

Повернення без питань
© Всі права застережено