Орловський Володимир

Орловський Володимир
Володимир Донатович Орловський(1842, Київ - 1914, Італія) - український художник-пейзажист. Початкову художню освіту здобув у Другій київській гімназії у І. М. Сошенко. Пізніше брав уроки в Петербурзі і у Т. Г. Шевченка. Писав олійними фарбами ще до вступу в 1861 році в Академію мистецтв, де став робити швидкі успіхи, так що в 1863 році вже отримав велику срібну медаль. Потім писав етюди в Криму, Київській губернії і Фінляндіі. 1868 - закінчив Академію мистецтв із званням класного художника 1 -го ступеня, а за кримські види отримав золоту медаль і право поїздки за казенний рахунок за кордон. Три роки (1869-72) «пенсіонером від Академії» він працював у Парижі, Швейцарії, Німеччини та Італії. 1874 - зроблений академіком і в 1878 році - професором за картину «Косовиця». Член Ради Академії. Брав участь у діяльності Київської малювальної школи М. І. Мурашко, в організації Київського художнього училища; викладав в Академії мистецтв, зокрема у Володимира Казанцева - відомого згодом уральського пейзажиста. Кілька років після того він писав на мотиви, почерпнуті в Тайці (Петербурзької губернії) і Гатчині, нарешті, в проміжок 1885-90 років займався живописом переважно морських видів, якими займався і раніше.
Живопис Орловського, спочатку не цілком вільна («Село Коказ в Криму» 1868, увійшла до зібрання Академії мистецтв) стала помалу широкої, а колорит став збагачуватися. Хороший рисувальник, Орловський поміщав у свої картини добре поставлені і розташовані фігури.
Картини художника дуже різноманітні як за природою (від Фінляндії до Криму), так і за змістом (похмурий день, зимова місячна ніч, захід сонця, осінній розлив і т. д.). Він писав болота, зарослі ставки, також як луки і ниви, березові і грабовиелеса, надаючи їм романтизований образ, граючи зі світлом ; але його спеціальність - переважно відкриті види, а не внутрішність лісу. Орловський частіше хороший спостерігач природи, ніж шукач поетичних настроїв, хоча не позбавлений і останніх (наприклад «Зимова місячна ніч», що входила до колекцію великого князя Володимира Олександровича). Його морські види чудові детальним малюнком більше, ніж колоритом («Вал», 1888 р., була придбана великим князем Костянтином Костянтиновичем).
З його картин можна ще назвати:
• «Привал мисливців у лісі білого бука» (1882),
• «Хмари над морем» (1885),
• «Похмурий день» (1889).
Багато писав для аристократії Москви і Петербурга, для царської родини, був популярний нарівні з І. К. Айвазовським, в його творчості видно вплив А. І. Куїнджі.
Помер в Італії, похований у Києві.
Вид:
Показувати по:
Сортування:

Доставка по всій Україні

Ексклюзивні вироби ручної роботи

Оплата готівкою при отриманні

Повернення без питань
© Всі права застережено