П'єр Пюви де Шаванн

П'єр Пюви де Шаванн
Пюві де Шаванн, П'єр Сесіль (Pierre Cecile Puvis de Chavannes; 1824-1898) французький художник. Представник символізму. Народився 14 грудня 1824 в Ліоні. Освіту здобув в Ліонському коледжі та Ліцеї Генріха IV в Парижі.
Після отримання інженерної освіти Пюві де Шаванн здійснює поїздку в Італію. Ця подорож перевернуло все його життя. Полотна й фрески великих італійських майстрів запалили творчий вогонь в душі П'єра Пюві де Шаванна. Він почав писати картини самостійно, навчаючись живопису у процесі роботи. Деякі уроки майстерності він отримав на заняттях у Анрі Шеффера і Кутюра, відвідуючи з 1852 року студію на Плас Пігаль у Парижі. Випробував вплив Теодора Шассеріо. У манері художника помітно також вплив Ежена Делакруа. Основна тематика його робіт в цей час - стилізація під античність, декоративний живопис в дусі італійських живописців XV століття. У 1857 році Пюві пише картини «Смерть св. Себастьяна »,« Свята Камілла »,« Роздум »,« Джульєтта »та ін У 1859 виставляє в паризькому Салоні« Повернення з полювання ». Успіх прийшов у 1861, коли Пюві виставив у Салоні картини «Розбрат» і «Згода», написані для Амьенського музею. Прихильно були зустрінуті критиками і інші картини: «Робота», «Спокій» (1863), «Осінь» (1865), «Слався Пікардія» - символічне зображення сільського життя (1865) і «Массилия» - ідилічна сцена з давньогрецької життя. Пюві де Шаванн виробив свій монументальний стиль декоративного живопису. Для його творів характерні жорстка організація композиції та розміщення фігур у пейзажі паралельними планами. Художник залишався в опозиції сучасним йому напрямками в живописі: реалізму і імпресіонізму.
Він був ідеалістом, однак його роботи не можна назвати ілюстрацією абстрактних ідей і понять, скоріше це їх символічне втілення. Допомогою ритмізована руху і стриманого колориту П'єр Сесіль Пюві де Шаванн досягав чудового художнього єдності своїх композицій.

У наступні роки Пюві де Шаванн написав серію панно «Житіє св. Женев'єви, покровительки Парижа »для паризького Пантеону (1874-1877); три композиції« Священна гай »,« Бачення античності »і« Християнське натхнення »для прикраси сходи Палацу мистецтв в Ліоні (1883-1886);« Алегорії наук і мистецтв »у амфітеатрі Сорбонни (1887), «Чотири пори року» (в паризькій ратуші, 1889-1893) та ін Останньою його роботою став цикл картин для Публічної бібліотеки в Бостоні («Музи, які вітають Генія Просвітництва», 1893-1895).
У композиціях Пюві де Шаванн пейзаж і людські фігури відіграють однаково важливу роль і як би взаємно доповнюють один одного, виробляючи у вищій мірі цілісне враження.
Не будучи бездоганним малювальником і навіть навмисне уникаючи точно моделювати фігури, Пюві де Шаванн ставив собі завданням головним чином передавати дух епохи, з якої черпав сюжети.
Пюві де Шаванн був одним з найбільш значних французьких символістів, що зробили згодом великий вплив на розвиток живопису в стилі арт-нуво. Помер Пюві де Шаванн 24 жовтня 1898 в Парижі.
Вид:
Показувати по:
Сортування:

Доставка по всій Україні

Ексклюзивні вироби ручної роботи

Оплата готівкою при отриманні

Повернення без питань
© Всі права застережено