Про нас Оплата/доставка Повернення Зв’язок Співпраця +38 (032) 23 55 665 +38 (067) 28 89 108
ua ru

Штук Франц фон

Штук Франц фон
Штук (Franz von Stuck) Франц фон (1863-1928), німецький живописець і скульптор, один з лідерів символізму в образотворчому мистецтві. Народився в Теттенвейсе (Баварія) 23 лютого 1863 в селянській родині. Приїхавши в Мюнхен, займався в тутешній художньо-ремісничої школи і Політехнікумі (1881-1884). У 1885 відвідував мюнхенську Академію мистецтв, але як художник був в основному самоучкою. Випробував вплив Арнольда Бекліна.
У молодості багато працював як художник преси (для журналів "Югенд", "Пан" та інших видань). Один із засновників (1892) і президент Мюнхенського сецессіона ", малював афіші для його виставок; композиція з Афіни Паллади (1889) стала популярним символом цього об'єднання. Завоював популярність своїми аллегорико-міфологічними картинами, де характерні для символізму теми" фатального "еротичного потягу і розгулу ірраціональних, "демонічних" стихій отримали особливо помітне, нерідко брутальне вираз («Борються фавни», 1889, Нова пінакотека, Мюнхен; «Люцифер», 1890, Національна галерея, Софія; «Поцілунок сфінкса», 1895, Музей образотворчих мистецтв, Будапешт; «Вакханалія», 1905, Кунстхалле, Бремен). архетипічні стали створені ним образи жінок-вамп («Гріх», 1893, Нова пінакотека; «Соломія», 1906, Будинок-музей Ф.фон Ленбаха) і військового насильства (« Війна », 1889, Нова пінакотека).
 Франц фон Штук сприйняв багато рис перехідної художньої епохи, який в історичному плані був модерн.
 Свідомо опинившись осторонь від проблем, захоплюється таких відомих представників мистецтва кінця XIX - початку XX століття, як Врубель, Гоген, Мунк, - пошуків сенсу життя, розгадки майбутнього людства, оголення самотності особистості на тлі світової універса, він намагався вдуматися в перетин духовного і тілесного, краси і зримою реальності людської подоби. Не всі переконливо сполучалося в творчих шуканнях Штука. У них можна знайти приклади співіснування чужих один одному естетичних установок і стилістичних прийомів. Він поєднував у своїх картинах риси академічного натуралізму і стилю модерн. Під впливом Фрідріха Ніцше створював фантастико-алегоричні твори, пройняті нарочито брутальної символікою. Але в моменти прозрінь у цього художника народжувалися настільки оригінальні сполуки поезії і викривального дослідження, романтизму й натуралізму, які, засвідчуючи про нове розуміння можливостей образотворчого мистецтва, являли собою справжні структурні відкриття. Такі твори шокували глядача, викликаючи нерідко острах і скандали серед публіки, але пізніше отримували високу оцінку своєї поетичної інтонацією і новизною думки.
Франц фон Штук відомий також як портретист («Автопортрет з дружиною», 1907, Вілла Штука; «Мері в червоному капелюшку», 1902, приватне зібрання; всі роботи - у Мюнхені). Виготовляв ефектні декоративні рами для своїх картин. Його дар дизайнера-декоратора розвернувся при споруді і оформленні власного будинку - Вілли Штука, для якої він виконав ряд бронзових скульптур («Атлет», «Амазонка», 1890-ті та ін) і декоративних панно (помпеянском стіна та ін.) Викладав в мюнхенській Академії мистецтв. Помер Штук в Мюнхені 30 серпня 1928.
Вид:
Показувати по:
Сортування:

Доставка по всій Україні

Ексклюзивні вироби ручної роботи

Оплата готівкою при отриманні

Повернення без питань